Введення в храм Пресвятої Владичиці нашої Богородиці

Великий і знаменний справжній день в житті Богоматері, який став ознакою того, що Пресвята Діва буде поставлена вище не тільки святих, але навіть ангелів, херувимів і серафимів.

Божественний Промисл залишається незбагненним і для начал i влад на небесах, тільки через церкву вони пізнають, у чому полягає домобудівництво таємниці, яка вiд вiкiв захована в Бозі.

Введення у храм Пресвятої Богородиці відбулося, за Церковним переданням, в такий спосіб. Батьки Діви Марії, праведні Іоаким і Анна, молячись про розрішення неплідства, дали обітницю, якщо народиться дитя, присвятити його на служіння Богу. Коли Пресвятій Діві виповнилося три роки, святі батьки вирішили виконати свою обіцянку.

Зібравши родичів і знайомих, одягнувши Пречисту Марію в найкращий одяг, зі співом священних пісень, із запаленими свічками в руках привели її до Єрусалимського храму. Там зустрів Богоотроковицю первосвященник з безліччю священників. До храму вели сходи в п'ятнадцять високих сходинок. Немовля Марiя, як тільки Її поставили на першу сходинку, зміцнювана силою Божою, швидко подолала iншi сходинки й зійшла на верхню. Потім первосвященник Захарія, по навіюванню звище, ввів Пресвяту Діву в святе святих, куди з усіх людей тiльки раз на рiк входив первосвященник з очисною жертовною кров'ю. Всі присутні в храмі дивувалися незвичайній події.

Праведні Іоаким і Анна, вручивши Дитя волі Отця Небесного, повернулися додому. Глибокою таємницею покрите земне життя Пресвятої Богородиці від дитинства до вознесіння на небо. Сокровенним було i Її життя в Єрусалимському храмі. «Якби хто запитав мене, - говорив блаженний Ієронім, - як проводила час юності Пресвята Діва, - я вiдповiв би: то вiдомо Самому Богу і Архангелу Гавриїлу, невідступному зберігачу Її».

Але в Церковному переказі збереглися відомості, що під час перебування Пречистої Діви в Єрусалимському храмі вона виховувалася у товаристві благочестивих дiв, старанно читала Священне Писання, займалася рукоділлям, постійно молилася і зростала в любові до Бога.

Особливою Заступницею і молитвеницею нашою є Пресвята Богородиця. Вона з трьох років перебувала при храмі Божому до того часу, поки не зробилася обраним знаряддям порятунку всього світу. Полюбивши святий храм. Вона з радістю допомагає всім, хто приходить у нього для молитви.

Pоздрукувати матеріал