Звернення митрополита Вінницького і Барського Симеона до подільської пастви з приводу агресії, яку чинить проти України Російська Федерація

Всечесні, отці, дорогі брати і сестри!

В ці важкі дні, коли проти України здійснюється зухвалий акт агресії, коли ворог, який називає себе «братнім народом», стоїть на кордонах нашої країни, «рикаючи, наче лев, i шукає, кого б пожерти» (1 Пет. 5,8), коли Кремль захоплює українську територію, на якій з його волі і за його підтримки ось уже вісім років років палає полум’я війни, коли агресор ухвалює рішення про застосування своїх збройних сил за межами Російської Федерації, Православна Церква України звертається до усіх українців зі словом підтримки і з закликом до єднання та захисту України від російської агресії. З вуст Предстоятеля нашої Церкви Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія ми чуємо слова про необхідність боротися за українську державність, підтримувати збройні сили та всіх наших захисників. Ми чуємо заклик до молитви за перемогу і справедливий мир.

У цей час і я, як архіпастир, який покликаний піклуватися про доручену мені Богом паству, хочу звернутися, насамперед, до православних подолян, а також до всіх вінничан та жителів нашого подільського краю, бо сьогодні усіх нас, незалежно від конфесії та церковної юрисдикції, об’єднує любов і біль за Україну.

В наш спільний дім прийшла біда. Російський агресор направив свою зброю на нас. Він заздрить нашій незалежності і прагненню до свободи. Як фараон Мойсея хоче він повернути український народ у імперські тенета неволі. Сильний ворог нападає за нас, але Бог не в силі і не в кількості зброї, а в правді. А правда за нами, бо ми боронимо свою землю і свої кордони.

Ми віримо, що все у світі відбувається з волі Божої. І спокуси, і випробування, які бувають у житті як окремої людини, так і в житті народу, є попущенням Божим і посилаються іноді як покарання. Але часто випробування стають й горнилом, в якому загартовується людський дух, очищуються думки і наміри, міцніє любов, розквітають чесноти: жертовність, милосердя, братолюбність. Для України і українців сьогоднішнє випробування – це, насамперед, можливість, яку дає Господь для об’єднання, переосмислення цінностей, прояву відповідальності один за одного і за усю країну. Історія світу твориться Богом спільно з людьми, яким Він цей світ довірив. Історію України Господь творить також у співробітництві із нами. І від наших вчинків багато в чому залежить майбутнє України, наших дітей і онуків, які будуть жити у ній. Для цього нам потрібно згуртуватися перед зовнішньою загрозою, об’єднати думки і зусилля і достойно пройти це випробування.

Ми знаємо, що Бог не посилає спокуси і випробування, які би перевищили сили людські. Я хочу нагадати вам слова апостола Павла, котрий писав: «Вас спiткала спокуса ніяка iнша, тiльки людська; i вiрний Бог, Який не попустить вам, щоб ви були спокушенi бiльше, нiж можете, але разом із спокусою дасть i полегшення, щоб ви могли перенести. (1 Кор. 10, 13). Віримо, що так і буде, що Бог проведе нас і через цю спокусу і зробить сильнішими.

Утiшайтесь надiєю; в скорботах будьте терплячі; в молитвi постiйнi; (Рим. 12,12) – навчає нас Святе Письмо. Для того, щоби допомога Божа нашій країні не забарилася, потрібно усім християнам посилити свої молитви у цей непростий час. Тому я закликаю вас, моя паство, і усіх людей доброї волі, які люблять Україну, у ці дні додавати до своїх щоденних ранішніх і вечірніх молитов псалом 90 «Хто живе під охороною Всевишнього» а також молитви за Україну, за наших воїнів, за перемогу правди й справедливий мир, які благословило до читання Священноначалля нашої Церкви. До цих молитов додавайте власні молитви від всього серця за українське військо, за бійців територіальної оборони, у яку пішли багато з вас, а також ваших друзів, рідних, близьких, щоби захистити рідний дім, рідний край і всю Українську, благословенну нам Богом, землю.

Особливо хочу наголосити на необхідності парафіянам гуртуватися навколо своїх храмів, відвідувати їх частіше, свідчити Богові, що в кожному нашому храмі постійно тепляться живі свічки наших сердець, які горять любов’ю до Бога, до наших ближніх і до Батьківщини.

Перед лицем зовнішньої загрози пильнуйте міжконфесійний і міжнаціональний мир. Як сказано у зверненні нашого Предстоятеля Блаженнійшого Митрополита Епіфанія, Православна Церква України закликає не допускати насильства проти майна громад Московського Патріархату в Україні чи прихильників Російської Православної Церкви. Якщо ви є свідками конкретних протиправних дій в інтересах агресора, зокрема прикритих і релігійними гаслами – дійте за законом, звертайтеся до правоохоронців, не піддавайтеся на провокації. Ворог лише шукає приводу для виправдання своєї агресії – наше спільне завдання в тому, щоби зруйнувати його задуми.

Нехай же Божою силою будуть зруйновані усі підступи агресора, як внутрішні, так і зовнішні, і нехай кожного з нас, хто бореться за правду і не зазіхає на чуже, а відстоює свою, Богом дану державу і благословенну Господом незалежність, надихають біблійні слова, якими я хочу завершити своє звернення: «Зі мною Господь, як сильний ратоборець; тому гонителі мої спіткнуться і не здолають; сильно осоромляться, тому що чинили нерозумно; посоромлення буде вічне, ніколи не забудеться. Господи сил! Ти випробовуєш праведного і бачиш нутрощі і серце. Нехай побачу я помсту Твою над ними, бо Тобі довірив я діло моє. (Єрем. 20,11-12).

СИМЕОН

митрополит Вінницький і Барський


МОЛИТВА КОЛИ БАТЬКІВЩИНА В НЕБЕЗПЕЦІ

Господи Боже наш, Ти вислухав Мойсея, коли він простягав до Тебе руки, і народ ізраїльський зміцнив на амаликитян, озброїв Ісуса Навина на битву та повелів сонцю спинитися. Ти й нині, Владико, почуй нас, що молимося до Тебе. Зміцни силою Твоєю побожний народ наш, благослови його справи, примнож славу його перемогою над ворогом, зміцни всемогутньою Твоєю правицею нашу державу, збережи військо, пошли ангела Твого на зміцнення захисників народу нашого, подай нам усе, що просимо для спасіння; примири ворожнечу і мир утверди. Простягни, Господи, невидиму правицю Твою, яка рабів Твоїх заступає в усьому. Тим же, кому судив Ти покласти душу свою на війні за віру православну, побожний народ наш і державу, прости їхні провини і в день праведної Твоєї відплати подай вінці нетління. Бо Твоя є влада, Царство і сила, від Тебе допомогу всі приймаємо, на Тебе надію покладаємо і Тобі славу возсилаємо, Отцю, і Сину, і Святому Духові, нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

МОЛИТВА ПРО ВИЗВОЛЕННЯ ВІД НАШЕСТЯ ЧУЖИНЦІВ

Господи Боже сил, Боже спасіння нашого, Ти Єдиний твориш чудеса. Поглянь в милості та милосерді на смирення рабів Твоїх і людинолюбно вислухай і помилуй нас: бо вороги наші зібралися на нас, щоб погубити нас і знищити державу нашу та святині наші. Допоможи нам Боже, Спасителю наш, і визволи нас, заради слави імені Твого, і нехай на нас справдяться слова, сказані Мойсеєм: будьте сміливими, стійте і побачите спасіння від Господа, бо Господь бореться за нас.

Так, Господи Боже, Спасителю наш, не пом’яни беззаконь і неправд людей Твоїх і не відвертайся від нас гнівом Своїм, але в милості та милосерді відвідай смиренних рабів Твоїх, що до Тебе припадають: стань на допомогу нам і подай воїнству нашому з Ім’ям Твоїм перемогти. Погуби наміри і неправедні насмілення тих, хто йде на нас війною.

Молимось до Тебе, Владико миру і спокою нашого, щоб як щезає дим, так нехай щезнуть вороги наші, і як прах розсипається від лиця вітру, так нехай розвіються їхні злі думки знищити державу нашу Українську. Господи, втихомир тих, хто противиться заповідям та постановам Твоїм. Поверни їм пам’ять Твоєї заповіді: Блаженні миротворці, бо вони синами Божими назвуться. А для тих, хто противиться цій Твоїй заповіді, пошли гнів, скорботу і ангелів лютих, які вселять в них страх і пам’ять про те, що і вони себе християнами називають.

Нехай же Господи буде воля Твоя над нами і, якщо Твоє Провидіння буде таким, щоб покласти воїнам нашим у битві за Віру і Україну душі свої, то і їм прости гріхи їхні, і в день праведного Твого Суду подай вінці нетління. Але віримо і молимось Тобі Великодаровитий Господи, що ти захистиш, втихомириш і напоумиш та до спокою приведеш всіх.

Бо Ти єси захист і перемога, і спасіння для тих, хто надіється на Тебе, і Тобі славу возсилаємо, Отцю, і Сину, і Святому Духу, нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь!

МОЛИТВА ЗА ЗАХИСНИКІВ БАТЬКІВЩИНИ

У Твоїх рука, Боже, нехай будуть сьогодні всі ті, хто стоїть на захисті миру та добробуту нашої Батьківщини України. Благослови їм завжди відчувати Твою близьку присутність у щоденних клопотах військової служби. Дай їм відвагу бути сміливими ви знавцями віри у Христа Розп’ятого та Воскреслого і мужньо боротися проти гріха та всякого зла.

Почуй, Господи, молитву матерів та молитви всього нашого українського народу й захисти цих дітей Твоїх щедрою небесною благодаттю, щоби вони, охоронені від усякого зла, могли добре виконувати обов’язок свій, бережені Духом Твоїм Святим.
Амінь


ПСАЛОМ 90

Хто живе під охороною Всевишнього, той під покровом Бога Небесного оселиться. Каже він до Господа: «Ти пристановище і захист мій, Бог мій, і я уповаю на Тебе». Він спасе тебе від сіті ловця і від пошести згубної. Плечима Своїми Він захистить тебе, і під тінню крил Його ти надійно спочиватимеш. Обороною тобі буде правда Його. Не побоїшся страху вночі, ані стріли, що летить удень. Ані пошести, що ходить у темряві, ані напасти духа зла опівдні. Впаде біля тебе тисяча, і десять тисяч праворуч тебе, але до тебе не наблизиться. Тільки очима твоїми будеш дивитися і помсту над беззаконними бачити. Бо ти сказав: «Господь — надія моя», і Всевишнього ти обрав за оборонця собі. Отже, не прийде до тебе лихо, і пошесть не наблизиться до оселі твоєї. Бо Він ангелам Своїм звелить, щоб охороняли тебе на всіх путях твоїх. На руках вони понесуть тебе, щоб нога твоя не спіткнулася об камінь. На гаспида й василиска ти наступатимеш і потопчеш лева й змія. Бо каже Господь: «За те, що він поклав надію на Мене, Я визволю його і захищу його, бо він знає ім’я Моє. Буде кликати Мене, Я почую його; буду з ним у скорботі, визволю його і прославлю його. Довгим життям обдарую його і дам йому спасіння Моє».

Pоздрукувати матеріал