10 лютого
2017 р.
Про історію «Вінницької трагедії» поліцейським розповів священик

10 лютого в актовому залі Головного управління національної поліції Вінницької області відбулася лекція, присвячена трагічній сторінці в історії Вінниччини ХХ століття, яка має назву «Вінницька трагедія».

Під назвою «Вінницька трагедія» мають на увазі про масові розстріли мирного населення у Вінниці, що здійснювалися НКВС СРСР протягом кількох років перед початком Другої світової війни. За результатами сучасних досліджень, вважається, що загальна кількість репресованих за цей період у Вінниці й області сягає близько 20000 осіб.

Про трагічні події минулого століття офіцерам та співробітникам Головного управління Національної поліції розповів священик Вінницької єпархії УПЦ, керівник її історичного відділу, а також співзасновник історичних та культурних товариств ГО «Історія Вінниці» та «Культурно-просвітницький центр Петра Могили» ієрей Назарій Давидовський.

Священик зробив особливий акцент на подвигу святості, який проявили вінничани у нелегкі часи випробувань. Говорив про розстріляних священнослужителів і вірян, а також про тих, кого радянська влада вважала своїми ворогами через різність полі-тичних поглядів.

Головною метою бесіди було розкриття історичної правди про «Вінницьку трагедію» та її причин, які криються насамперед в безбожній і людиноненависницькій ідеології тодішніх вершителів людських доль.

Зустріч проходила в рамках оголошеного у Вінницькій єпархії року «Історичної пам'яті».

Прес-служба Вінницької єпархії.