11 серпня
2017 р.
Різдво святителя Миколая. Престольне свято у Лемешівському монастирі
11 серпня, у день свята Різдва святителя Миколая Чудотворця, митрополит Вінницький і Барський Симеон відвідав Свято-Іоанно-Богословський Лемешівський чоловічий монастир. Його Високопреосвященство очолив святкову Божественну Літургію, яка відбулась у храмі на честь Різдва святителя Миколая. Владиці співслужили братія та гості монастиря у священному сані.

За Богослужінням молилась настоятелька Свято-Троїцького Браїлівського монастиря ігуменя Антонія (Стеценко).

Після Літургії відбувся хресний хід навколо храму, по завершенні якого, митрополит Симеон привітав настоятеля обителі архімандрита Марка (Барановського), братію та паломників монастиря з Престольним святом, побажавши молитовного заступництва святителя Миколая.

Довідка:

Різдво святителя Миколая Чудотворця - древнє свято. Спочатку його урочисто відзначали тільки в Патарі, де народився святитель, і в Мирах Лікійських, що в Малій Азії - там святитель Миколай ніс своє архіпастирське служіння. На території Нікейської імперії святкування Різдва угодника Божого поширилося завдяки  лицарям-хрестоносцям. Певно, звідти ця традиція потрапила і в Київську Русь.

Відновлення святкування Різдва святителя Миколая в Українській Православній Церкві відбулось у 2004 р.

У Свято-Іоанно-Богословському Лемешівському чоловічому монастирі Вінницької єпархії знаходиться храм присвячений Різдву святителя Миколая.

Прес-служба Вінницької єпархії

Фотоальбом на FLICKR