9 вересня
2017 р.
Подячний молебень у День міста відправив митрополит Симеон
9 вересня, в День міста Вінниці, у Спасо-Преображенському кафедральному соборі відбувся святковий молебень, який звершив митрополит Вінницький і Барський Симеон у співслужінні духовенства. На молебні були присутні керівники міста на чолі з міським головою Сергієм Моргуновим, представники керівництва області на чолі з головою обласної державної адміністрації Валерієм Коровієм, депутати обласної та міської рад, а також очільники силових відомств Вінниччини.
 
Перед початком богослужіння митрополит Симеон звернувся до присутніх у храмі і привітав їх і у їх особі усю громаду Вінниці з Днем Міста. Архіпастир відзначив, що розпочинати це свято з молитви у Вінниці стало гарною традицією. «Під час цієї молитви ми разом будемо просити у Бога процвітання для нашого міста Вінниці і благословення для усіх, хто у ньому живе, або приїжджає, щоби навчатися, працювати чи погостити у нашому чудовому, затишному місті» - сказав Владика Симеон.
 
Його Високопреосвященство зауважив що у молитві цього дня також будуть згадані і ті городяни, яких вже немає серед живих, котрі доклали зусиль для розквіту міста, а також ті вінничани, які не повернулися з війни на Донбасі і загинули, захищаючи кордони України. 

Митрополит Симеон звернувся особисто до міського голови Сергія Моргунова і побажав йому і його помічникам Божої допомоги у добрих справах на благо вінницької громади. 

Після привітання митрополита Симеона відбувся молебень, під час якого диякон виголошував молитовні прохання: «за місто наше Вінницю, за владу і жителів її, за добробут, мир, здоров’я і спасіння наше, щоб Господь Бог наш допоміг нам у всьому». Митрополит Симеон прочитав молитву за Вінницю, після якої дитячий хор Преображенського собору, який прикрашав богослужіння чудовим співом, виконав духовний гімн України «Боже великий, єдиний!». 

Після молебню до парафіян і усіх присутніх з вітальним словом звернулися вінницький міський голова Сергій Моргунов та голова облдержадміністрації Валерій Коровій. 

По завершенню усіх урочистостей у кафедральному соборі митрополит Симеон разом з представниками влади пройшли центральною вулицею міста до Європейської площі, де вклонилися пам’яті загиблих, поклавши квіти до пам’ятників воїнам Другої Світової війни, а також воїнам АТО і загиблим на Майдані.

Прес-служба Вінницької єпархії

Фотоальбом на FLICKR