3 листопада
2017 р.
У День свого народження митрополит Симеон звершив Божественну літургію
3 листопада у Спасо-Преображенському кафедральному соборі м. Вінниці відбулася святкова Божественна літургія з нагоди 55-річчя керуючого Вінницькою єпархією Високопроесвященнішого митрополита Вінницького і Барського Симеона. 

Богослужіння очолив митрополит Верійський, Науський і Кампанійський Пантелеімон (Греція), котрий напередодні привіз у Вінницю мощі святого великомученика Димитрія Солунського. Його Високопреосвященству співслужили митрополити: Вінницький і Барський Симеон, Житомирський і Новоград-Волинський Никодим, а також духовенство м. Вінниці. Богослужіння звершувалось грецькою та церковнослов’янською мовами.

Під час літургії підносились особливі молитви за мир в Україні, а також подячні єктенії за ювіляра - митрополита Симеона. 

Під час Малого входу митрополит Симеон з благословення Предстоятеля Української Православної Церкви нагородив церковними нагородами кліриків Вінницької єпархії: протоієрея Максима Мельничука - митрою, протоієрея Романа Макара - хрестом з прикрасами, ієрея Назарія Давидовського - наперсним хрестом та ієрея Ігоря Миронова - камилавкою і наперсним хрестом.

По завершенні богослужіння був звершений молебень перед мощами святого великомученика Димитрія. Митрополит Никодим прочитав подячну молитву Господу Ісусу Христу. По завершенні молебню протодиякон виголосив многоліття ювіляру – митрополиту Симеону та усім присутнім. Від імені грецької делегації владику Симеона привітав митрополит Пантелеімон. До вітань приєднався й митрополит Никодим, який побажав владиці Симеону довгих років життя та кріпості духовних і тілесних сил. Від імені духовенства Вінницької єпархії ювіляра привітав благочинний І міського благочиння протоієрей Богдан Маліновський. Митрополита Симеона привітали парафіяни кафедрального собору, а також гості з малої Батьківщини владики Симеона, села Райківці.

Протягом дня у кафедральному соборі звершуватимуться молебні з акафістом перед мощами святого великомученика Димитрія. З детальним графіком богослужінь можна ознайомитись ТУТ.

Прес-служба Вінницької єпархії

Фотоальбом на FLICKR