1 жовтня
2018 р.
Митрополит Симеон молитовно вшанував Барську ікону Божої Матері (ФОТО, ВІДЕО)

1 жовтня, у день свята Барської ікони Божої Матері, у Барському жіночому монастирі відбулася урочиста Божественна літургія, яку звершив митрополит Вінницький і Барський Симеон у співслужінні благочинних Вінницької єпархії, духовенства Барського і Браїлівського монастирів, священиків з Барського благочиння та гостей у священному сані. У храмі молилися паломники та гості монастиря. Божественна літургія цього дня відбувалася у нижньому храмі пророка Божого Ілії монастирського собору.

По завершенні Літургії була звершена Хресна хода навколо головного храму обителі. Митрополит Симеон у своєму архіпастирському повчанні закликав звертатися до Божої Матері, яка є Заступницею усього світу та Подільського краю і привітав настоятельку монастиря ігуменю Антонію (Стеценко), сестер обителі та всіх присутніх зі святом.

Довідка:

Згідно історичних відомостей, у 1887 році у Барському монастирі відбулися урочистості з нагоди 50-річчя повернення цієї обителі у Православ’я. Святкування відбулося 1 жовтня, яке стало особливим днем шанування Барської чудотворної ікони Божої Матері.

Барська ікона була відома випадками чудесних зцілень ще з XVII століття. Серед багатьох згадують зокрема зцілення онуки барського священика від важкої нервової хвороби, яке відбулося після молитви перед Барською іконою у 1885 році. Монастирській літопис зберіг й інший випадок, який стався з п’ятнадцятирічним сином селянина, який також страждав серйозним нервовим розладом і був зцілений після молитви до Божої Матері.

Прес-служба Вінницької єпархії

Читайте наші новини у Telegram та Viber

Фотоальбом на FLICKR