25 червня
2019 р.
У соціальних мережах оприлюднено звернення віруючих с. Пеньківки Літинського району до архієпископа Вінницького і Барського Варсонофія + ВІДЕО

24 червня на сторінці «Пеньківський форум» у соціальній мережі Фейсбук та на youtube каналі NaПарижі було оприлюднене «Звернення членів релігійної громади Свято-Миколаївського храму с. Пеньківка Літинського району Православної Церкви України до архієпископа Вінницького і Барського УПЦ МП Варсонофія. Це звернення є реакцією на події, що відбувалися біля храму 23 червня за участі найманих спортсменів і чоловіків, які не допускали вірян до їхнього храму.

У зверненні релігійна громада розповідає про своє рішення приєднатися до Православної Церкви України та пропозиції до священика, який не підтримав рішення громади, про почергове служіння. Громада обурюється тим, що настоятель називає своїх колишніх парафіян «нерелігійними» людьми. Парафіяни звертаються до архієпископа Варсонофія із запитанням, чому сам архієпископ поділяє людей на «канонічних» і «розкольників», «благодатних» і «безблагодатних» і не реагує, коли священики УПЦ МП публічно ображають віруючих людей. Віряни констатують, що саме керівництво і духовенство Вінницької єпархії УПЦ МП своїми діями і висловлюваннями розділює суспільство і розпалює міжконфесійну ворожнечу.


 

ПОВНИЙ ТЕКСТ ЗВЕРНЕННЯ

Владико Варсонофій!

До Вас звертається релігійна громада Свято-Миколаївського храму села Пеньківка Літинського району.

В січні місяці наша громада більшістю голосів вирішила приєднатися до Православної Церкви України, але протоієрей Віталій Недипіч, який опікувався нашою парафією, не підтримав громаду і з незначною частиною парафіян залишився в Московському патріархаті.

З того часу минуло вже пів року, а ми досі для молитви збираємося на церковному подвір’ї. Ми пропонували о. Віталію почергове служіння в храмі, але він категорично відмовився, назвавши нас «розкольниками».

Владико! Наша церква відносно молода, будували її всім селом. Кожна родина намагалася долучитися до будівництва і кожен давав від своїх можливостей. Допомагали всі: і старі, і молоді, - хто грошима, хто матеріалом, хто годував будівельників, але приймали участь всі. Протягом декількох десятиліть всі ми регулярно відвідували богослужіння, сповідалися, причащалися, за потреби зверталися до священника, давали жертву на храм, жили повноцінним парафіяльним життям. Але, чомусь після того, як наша громада вирішила приєднатися до ПЦУ, священник одразу від нас відхрестився, всупереч пастирської етики, назвав нас «нерелігійною» громадою. Нещодавно ми дізналися, що Ви владика, також назвали нас нерелігійними людьми і порадили будувати собі нову церкву.

Владико, ми публічно хочемо запитати у Вас: чому ми не релігійні люди і хто тоді релігійна громада? Ми будували цей храм, ми в ньому збиралися для богослужіння, молилися роками, чому тепер ми, більшість, маємо будувати новий храм? Чому Ви поділяєте людей на «канонічних» і «розкольників», «благодатних» і «безблагодатних»? Чому Ви дозволяєте своїм священикам публічно ображати віруючих людей, яких ці священники знали багато років? Адже саме Ви і ваше духовенство своїми діями і висловлюваннями розділюєте суспільство і розпалює міжконфесійну ворожнечу.

Владико, ми хочемо Вам нагадати, що ми також православні християни, ми любимо Бога і ніколи не зраджували Христа, ми релігійна громада, і в «своїй хаті, керувати будемо ми».

Прес-служба Вінницько-Барської єпархії ПЦУ

Читайте наші новини у Telegram, Viber та WhatsApp