29 серпня
2019 р.
Парафіяни ПЦУ с. Хижинці Вінницького району біля свого храму встановили новий прапор замість зірваного прибічником МП

28 серпня ввечері релігійна громада Різдва Пресвятої Богородиці Православної Церкви України с. Хижинці Вінницького району підняла державний прапор України на території свого храму. Напередодні віряни вже піднімали прапор, але вранці він був зірваний, як виявилося пізніше, місцевим прибічником Московського патріархату. Щодо цього факту проводиться розслідування.

За словами прес-офіцера ГУ НП у Вінницькій області Анни Олійник, до поліції поступила заява від віруючих про викрадення державного прапору з території їхньої церкви. Поки-що порушено кримінальне провадження за ст. 185 «Крадіжка» Якщо буде з’ясовано, що прапор було порвано, то статтю перекваліфікують у «Наругу над державним символом».

А поки триває слідство, релігійна громада зібралася на своє чергове вечірнє богослужіння, яке проводиться просто неба, на честь свята Успіння Пресвятої Богородиці. Після служби і молебню перед початком навчання, діти які прийшли отримати благословення на пізнання наук, під спів духовного гімну України "Боже великий єдиний..." підняли прапор своєї Держави біля свого храму.

Як наголосив, коментуючи події у с. Хижинц,і настоятель місцевої парафії ПЦУ ієромонах Софроній (Чуприна): «Дуже прикро, що поки одні своїм власним життям захищають Україну і її суверенітет, інші знущаються над нашими державними символами. Але дивлячись на дітей, на їхні щирі очі, я вірю, що в нас є майбутнє!».

Прес-служба Вінницько-Барської єпархії ПЦУ

Читайте наші новини в Telegram, Viber і WhatsApp