16 червня
2017 р.
Паломництво на Закарпаття здійснила недільна школа вінницького храму
Під час паломництва з юними вінничанами сталося справжнє диво.

З 9 по 12 червня недільна школа вінницького храму святого мученика Трифона в складі 15 дітей і 4 батьків здійснила паломницько-туристичну поїздку по святинях і пам'ятних місцях Закарпаття.

В перший день паломники відвідали Свято-Успенський чоловічий монастир Мукачівської єпархії, що у селищі Кічерний Воловецького району. На другий день діти купалися в термальних джерелах в селі Берегове Хустського району, а надвечір паломники прибули в село Мала Уголька. Тут, у Свято-Димитріївському храмі спочивають мощі преподобного Іова Угольського, - святого, канонізованого у 2008 році рішенням Священного Синоду Української Православної Церкви. Після молитовного звернення до цього святого з паломницькою групою сталося справжнє диво.

Помолившись на літургії і приклавшись до мощів, діти вже хотіли вирушити в дорогу до одного з найдивовижніших і мальовничих місць українських Карпат - озера Синевир. Всі були готові до подорожі, коли раптом водій оголосив, що поїздка на озеро скасовується у зв'язку c тим, що акумулятор недостатньо зарядився, а виїжджати без генератора на несправній машині, він не має права. Водій запропонував чекати його в готелі, поки він поїде в найближчий районний центр на пошуки генератора. За найскромнішими підрахунками поїздка мала зайняти півдня, тому мрія про Синевир почала повільно розчинятися. 

Для юних вінничан це була дуже неприємна новина, тому що сходження до озера було для дітей одним з найбільш очікуваних подій у подорожі. В засмучених почуттях діти й дорослі пішли на літургію, але під час служби душевний стан поступово змінився, і паломники звернулися до Господа і його святого угодника Іова з молитвою. Просили допомоги у святого і його заступництва перед Богом.

Але після молитви відбулося справжнє диво! По закінченню Літургії до групи підбіг водій з округленими очима і, часто хрестячись, (що за ним раніше не спостерігалося), повідомив про те, що до храму приїхав якийсь прочанин, і що у нього в машині виявився новий генератор саме до нашої моделі мікроавтобуса, і саме потрібної нам модифікації. Почуття, які охопили вінничан в цей момент важко описати! Були і радість, і розчулення, і почуття глибокої вдячності Богу і Його святому угоднику за таку швидку і чудесну допомогу.

Поставити генератор було справою техніки, і скоро паломницька група вже весело мчала в нашому мікроавтобусі у напрямку до Синевиру. До озера добралися без пригод. Останні кілька  кілометрів піднімалися пішки, щоб відчути себе завойовниками вершини. Синевир - це озеро глибиною до 24 метрів, яке розташоване на висоті 989 над рівнем моря і займає площу майже 5 гектарів. Воно вразило своєю величчю і спокоєм. Подорожани придбали сувеніри, зробили кілька пам'ятних фoтознімків і здійснили пішу прогулянку берегом.

Четвертим і останнім пунктом поїздки став монастир святого Архангела Михаїла Хустської єпархії, що в селі Грушево Тячівського району. Саме тут знаходиться один з найдавніших центрів Православ'я на Закарпатті. Історики мають різні думки щодо дати його заснування, відносячи її до кінця ІХ або до початку ХІ століття. Одне залишається безперечним - святиня існувала ще до навали монголо-татар 1242 року на чолі з ханом Батиєм.

Переночувавши в монастирському готелі, паломники помолилися на літургії і відправилися додому.

За чотири дні паломництва група відвідала три монастирі і храми і пройшла шлях довжиною понад 1600 кілометрів.

Враження після поїздки залишилися дуже позитивні. Це і служби в храмах, і смачні трапези, і нічліги в затишних готелях. Але найяскравіше враження залишили самі гори! Спокійна велич зарослих лісом схилів, швидкі гірські річки, низькі хмари, до яких, здавалося, можна дотягнутися руками, - все це мимоволі змушувало задуматися і здивуватися премудрості Творця, Котрий створив такий прекрасний світ по Своїй любові. 

Діти подякували за чудову організацію поїздки настоятелю свого храму протоієрею Ігорю Лампіцькому та викладачу недільної школи Анатолію Кошевцю, який супроводжував дітей і доповнював їх враження від побаченого своїми розповідями і цікавими коментарями.

Прес-служба Вінницької єпархії