Молитва в День пам’яті загиблих захисників України в кафедральному соборі м. Вінниці

29 серпня 2023 року, в День пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність нашої держави, відбулася молитва за загиблих воїнів у Спасо-Преображенському кафедральному соборі м. Вінниці. Панахиду звершив митрополит Вінницький і Барський Симеон у співслужінні соборного духовенства. Архіпастир звернувся до парафіян із закликом до постійної молитви за героїв, які віддали найдорожче, що в них було, їхнє життя, задля майбутнього своєї країни і українського народу. «Наша молитва – це вияв нашої християнської любові і вдячності тим, хто загинув заради того, щоби ми могли жити, молитися і трудитися у вільній і мирній країні» – наголосив митрополит Симеон.

Після завершення богослужіння у храмі, усі присутні на чолі з Архієреєм вирушили до Стіни пам’яті зі світлинами загиблих на війні земляків-вінничан, яку нещодавно було встановлено на площі Т. Шевченка поряд і кафедральним собором. На цьому місці митрополит Симеон звершив заупокійну літію за загиблими та освятив меморіал.

Владика Симеон також звершив молитву за загиблими захисниками України перед пам’ятними дошками, що встановлені безпосередньо на території Преображенського собору і на яких викарбувані імена загиблих воїнів з Вінниччини.

Цього ж дня митрополит Симеон разом із керівниками області та міста, військовослужбовцями та представниками громадськості взяв участь у покладанні квітів до Стіни пам’яті на площі Шевченка.

Пресслужба Вінницько-Барської єпархії УПЦ (ПЦУ)

Pоздрукувати матеріал