Митрополит Симеон взяв участь у черговому засіданні Священного Синоду

10 травня 2024 року в Синодальній залі Митрополичого дому – Резиденції Предстоятеля Православної Церкви при Михайлівському Золотоверхому кафедральному соборі, відбулося чергове засідання Священного Синоду Української Православної Церкви (Православної Церкви України). У засіданні взяв участь митрополит Вінницький і Барський Симеон. Про це повідомляє офіційний сайт ПЦУ.

1. Священний Синод заслухав повідомлення Предстоятеля, Митрополита Київського і всієї України Епіфанія, про візит до Женеви (Швейцарія) 10 квітня 2024 р. та проведені зустрічі у Всесвітній Раді Церков, в Екуменічному інституті в Боссе та у ставропігійному Центрі Вселенського Патріархату в Шамбезі.

2. За поданням Синодальної Календарної комісії було надане благословення на місцеве вшанування у Київській єпархії 16 липня, на другий день після свята на честь рівноапостольного князя Володимира, Собору Київських святих.

3. За поданням митрополита Галицького Андрія, керуючого Івано-Франківською єпархією, та архієпископа Кам’янець-Подільського і Новоушицького Германа було надане благословення на відкриття чоловічих монастирів у цих єпархіях та призначено їхніх керівників.

4. Синод вніс уточнення щодо адреси Управління Полтавської єпархії та благословив відповідні зміни до його статуту.

5. Черговий Архієрейський Собор визначено провести 11 травня 2024 р. в м. Києві у Трапезному храмі Печерської Свято-Успенської лаври з наступним порядком денним:
– Доповідь Предстоятеля про життя Помісної Церкви за період після Помісного Собору 27 липня 2023 р.;

– Затвердження соборного осудження єретичного вчення «русского міра» та його головних пропагандистів;

– Затвердження рішень Священного Синоду УПЦ (ПЦУ) за попередній період, від часу проведення Помісного Собору 27 липня 2023 р., та рішень, що з них випливають.

Також Синод обговорив проекти документів, які будуть винесені на розгляд Архієрейського Собору, і рекомендував їх до ухвалення.

Всі рішення Священний Синод, після детального обговорення, затвердив одноголосно.

На цьому засідання було завершене.

Від Секретаріату Священного Синоду

Пресслужба Вінницько-Барської єпархії УПЦ (ПЦУ)

Pоздрукувати матеріал