Ще дві релігійних громади на Вінниччині приєдналися до Православної Церкви України

8 липня 2023 року у Свято-Покровському храмі смт Бродецьке Хмільницького району відбулася урочиста Божественна літургія, яку відправив благочинний Козятинського благочиння протоієрей Валерій Кушнір. Це була перша літургія після того, як місцева релігійна громада ухвалила рішення вийти з УПЦ (що продовжує перебувати у єдності з російською церквою) та приєднатися до канонічної Православної Церкви України. На першу Літургію прийшло багато вірян, у тому числі й хористи, які співали у церкві раніше, і помічники, що допомагали священнику у олтарі. Поки що парафією буде опікуватися протоієрей Валерій, але вже незабаром сюди буде призначений новий настоятель.

Цього дня перше богослужіння після приєднання до ПЦУ відбулося у Свято-Покровському храмі с. Пилява Вінницького району. Місцева релігійна громада ще кілька місяців тому ухвалила рішення про зміну адміністративного підпорядкування і перехід у канонічну помісну Православну Церкву України, але весь цей час не могла реалізувати своє право, яке гарантоване законодавством України. Протягом певного часу храм стояв зачинений, а перед цим колишній настоятель встиг винести з нього предмети, які придбала громада і які необхідні їй для звершення Літургії. Цей факт був виявлений напередодні, коли миряни нарешті потрапили до своєї святині.

Сьогодні ж представники церковного активу вперше помолилися у своєму храмі українською мовою. Молебень за Україну і за її захисніків, за Українську Церкву і за усіх жителів Пиляви звершив благочинний Вінницького району архімандрит Дорофей (Маркевич). Після цього була відправлена панахида за загиблими воїнами.

Вже незабаром у Пиляву також буде призначений новий настоятель, який приготує храм до першої Літургії і звершить разом із громадою Святу Євхаристію.

Пресслужба Вінницько-Барської єпархії УПЦ (ПЦУ)

Pоздрукувати матеріал