18 червня
2019 р.
Ікона, на якій Божа Матір відкрила очі

Зіновинська ікона Пресвятої Богородицізнаходиться у храмі селі Шевченка Літинського району Вінницької області (колишня назва – Зіновинці).

Фахівці вважають, що Зіновинська ікона Божої Матері була написана на початку 17 століття й відноситься до рідкісних в українській іконографії зображень Богоматері «Виховання» або «Аравійська». З історії святині відомо, що ікона написана простим благочестивим жителем села, ймовірно, іконописцем, тому що образ виконаний на високому художньому рівні.

Саме перед цією святинею отримав зцілення від паралічу в дитинстві майбутній архієпископ Волинський і Житомирський Модест (1823 – 1902) і Усе життя Владика зберігав у своєму серці пам’ять про несказану милість Богоматері, яка дарувала йому чудесне зцілення. В знак подяки про чудо Владика прийняв рішення побудувати величний храм у рідному селі Зіновинці, присвятивши його Живоначальній Трійці. В цьому величному храмі зберігалися багато прикрашені Зіновинські ікони Божої Матері – оригінал і точна копія.

В 1935 році зіновинський храм був осквернений більшовиками, а ікони звезені в каплицю на цвинтар. Одна жінка забрала ікони і використовувала їх в господарстві. Благочестиві жителі вмовили жінку віддати їм чудотворні образи, які зберігалися в благочестивій родині до 2004 року.

У грудні 2004 р. під час Різдвяного посту, раптом хранителька ікони, псаломщиця Зінаїда Сєрова побачила, що на іконі Божа Матір відкрила очі. Жінка нікому не сказала про це, крім дочки колишнього церковного старости. Та й розповіла священику, що є в селі чудотворна ікона, і ніхто не знає, яка в неї назва.

Після цього ікона була передана до Успенського храму, де вона зберігається донині, і де по молитвах перед нею відбувається багато чудес.

Поруч із чудотворним образом стоїть його точна копія, що раніше належала Преосвященному Модесту, на якій, на відміну від оригіналу, очі Божої Матері залишилися закритими.

Прес-служба Вінницько-Барської єпархії ПЦУ

Читайте наші новини у Telegram, Viber та WhatsApp