5 серпня
2019 р.
Митрополит Симеон з духовенством звершив всенічне бдіння напередодні свята Почаївської ікони Божої Матері

4 серпня, в неділю, напередодні свята Почаївської ікони Божої Матері, у Спасо-Преображенському кафедральному соборі м. Вінниці відбулося святкове всенічне бдіння зі співом акафісту Богородиці. У богослужінні, яке очолив митрополит Вінницький і Барський Симеон, взяли участь священнослужителі Вінницько-Барської та Вінницько-Тульчинської єпархій ПЦУ, а також парафіяни собору.

Після акафісту митрополит Симеон звернувся до присутніх у храмі із архіпастирським словом. Нагадавши євангельське оповідання про перше диво, яке звершив Господь Ісус Христос у Кані Галилейській, Владика підкреслив, що Божа Матір тоді промовила слова, які можна вважати заповіддю від Неї для кожного християнина: «Робіть те, що скаже вам Мій Син». А головне, чому навчав Господь Ісус Христос, - це любов до Бога і ближнього свого. Ці заповіді, як наголосив архіпастир, слід особливо пам’ятати серед тих непростих подій, що відбуваються останнім часом в українському Православ’ї.

«Хто б і що нам не казав, як би не обзивав і не проклинав нас, ми повинні відповідати тільки любов’ю і добром» - підкреслив владика Симеон, коментуючи дії і висловлювання окремих представників УПЦ МП по відношенню до духовенства і вірян Православної Церкви України і в тому числі до нього самого. Зокрема, абсолютно неправдиві твердження, що поширюють ЗМІ, що належать УПЦ МП.

Митрополит Симеон вкотре наголосив, що нікому з представників церковних юрисдикцій в Україні не слід казати щось погане на адресу один одного. На думку владики, варто було б просто відійти на певну відстань і трохи почекати. «Прийде час і між нами буде і нормальне людське спілкування, і євхаристійне спілкування» - висловив впевненість Архіпастир.
По закінченню богослужіння віряни за традицією співали церковні псалми, а архієрейський хор порадував чудовим виконанням відомого канта Почаївській іконі Божої Матері «Ой, зійшла зоря».

Прес-служба Вінницької єпархії ПЦУ