11 серпня
2019 р.
Перші вінчання та підняття прапора України на парафії ПЦУ с. Пеньківка Літинського району

В неділю 11 серпня, в день свята Різдва святителя Миколая, біля Миколаївського храму села Пеньківка Літинського району релігійною громадою Православної Церкви України була звершена Божественна Літургія, під час якої десятки вірян причастилися Святих Христових Таїн.

Парафіяни цього дня також мали змогу молитовно вклонитися перед іконою святителя Миколая з часткою його святих мощей, яка була спеціально привезена з Вінниці. Після богослужіння до громади зі словом настанови звернувся настоятель парафії ієромонах Софроній (Чуприна).

По закінченню Літургії громада не поспішала розходитися по домівкам, а залишилася біля свого храму, щоби розділити радість двох подружніх пар, членів релігійної громади, які в цей день брали шлюб. Це були перші вінчання в Свято-Миколаївської громади після приєднання до Православної Церкви України.

Протистояння в Пеньківці продовжується ще з зими. Активісти з Московського патріархату не впускають віруючих до їхньої церкви, тому вінчання було звершено в приміщенні парафіяльної трапезної. В одній парі був ветеран АТО, в іншій – дівчина з обмеженими можливостями, але прибічники Московського патріархату все одно проігнорували їхні прохання повінчатися у храмі.

Незважаючи на це вся громада ПЦУ молилася за наречених. Почуття радості від того, що в Святій Церкві Христовій «народилися» ще дві християнські родини переповнювали усіх.

Після вінчання та вітань, громада Свято-Миколаївського храму Православної Церкви України урочисто встановила біля своєї церкви державний прапор України. До флагштоку прапор несли найменші парафіяни – діти, одягнені у святкові вишиванки. Отець Софроній прочитав молитву на його освячення прапору, після чого член релігійної громади, ветеран АТО, під спів духовного гімну України «Боже великий єдиний» підняв прапор на флагшток.

Прес-служба Вінницько-Барської єпархії ПЦУ

Читайте наші новини в Telegram, Viber і WhatsApp