14 листопада
2019 р.
Паломники з України молитовно вшанували пам'ять жертв Трагедії в Калаврії

Відвідавши грецькі монастирі Агіа Лавра і Мега Спіліон, паломницька група духовенства та мирян Православної Церкви України, яку очолюють два архієрея, - митрополити Вінницький і Барський Симеон і Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр, прибула в м. Калаврія. що знаходиться неподалік.

13 грудня 1943 року тут відбулися події, названі пізніше «Трагедія в Калаврії». 117-я єгерська німецька дивізія оточила містечко, бажаючи помститися за вбитих партизанами товаришів по службі. Увійшовши в Калавріту, німці замкнули всіх жінок і дітей до 12 років в школу і зібрали все чоловіче населення старше 12 років на пагорбі над містом. Чоловіків та юнаків розстріляли. Врятуватися вдалося лише 12 людям.

Потім німці підпалили школу, але деяким жінкам і дітям вдалося вирватися з вогню і сховатися в горах. В цілому в ході цих репресій було вбито 1200 чоловік. На наступний день німці підпалили монастир Святої Лаври, раніше вже спалений турками в роки Визвольної війни. Пізніше на місці розстрілу і поховання убитих був побудований меморіал.

Паломники вшанували пам'ять загиблих. Митрополити Симеон і Олександр з духовенством звершили біля Меморіалу заупокійну молитву за невинно убієнних жертв Трагедії в Калаврії.

Прес-служба Вінницько-Барської єпархії ПЦУ

Читайте наші новини у TelegramViber и WhatsApp