14 листопада
2019 р.
Паломницька група Православної Церкви України вклонилася мощам святого апостола Андрія Первозванного в м Патри

13 листопада паломницька група з України на чолі з митрополитами Вінницьким і Барським Симеоном та Переяслав-Хмельницьким і Вишневським Олександром відвідала собор святого апостола Андрія Первозванного в м Патри. Метою відвідин було молитовне поклоніння перед чесною главою апостола і хрестом, на якому святий Андрій прийняв мученицьку смерть.

Собор святого Андрія Первозванного є найбільшим православним храмом Греції і другим за величиною на Балканах. Місце для будівництва собору було обрано не випадково - саме тут апостол провів останні роки свого життя і прийняв мученицьку смерть. Собор побудований на місці розп'яття апостола Андрія.

Архієреїв, духовенство і мирян з України зустрічав настоятель храму протопресвітер Микола Скіадаресіс, який передав паломникам благословення і вітання від голови Патрським Митрополії митрополита Хризостома. Отець Миколай провів для гостей з України коротку екскурсію по храму.

Потім було відслужено молебень, який очолили митрополити Симеон і Олександр, і члени паломницької групи приклалися до чесної глави святого апостола Андрія Первозванного, яка знаходитися в срібному ковчезі на мармуровому престолі в правому боковому вівтарі храму і до релікварія в лівому приділі храму, в формі Андріївського хреста , в який вкраплені частинки того хреста, на якому був розп'ятий апостол.

Молитовному настрою українців не завадила спроба спровокувати конфлікт, розпочата невідомим чоловіком, якого спокійним пастирським словом напоумив отець настоятель.

Архієреї, духовенство та паломники біля мощей святого Апостола слов'ян молилися за мир і процвітання України, за благословення для Православної Церкви України, а також за благополуччя і благословення для братньої Православної Церкви Еллади, яка першою після Вселенського Патріархату підтримала православних українців, які хотіли мати Помісну Автокефальну православну Церкву.

Після молитви в соборі, українські архієреї звершили молебень і вклонилися перед ракою з мощами святого апостола Андрія Первозванного, яка знаходиться в старій церкві, розташованій поруч з собором.

Паломники випили води з джерела, яке знаходиться під храмом, в місці ув'язнення святого апостола Андрія. Потім гостям з України було запропоновано частування, під час якого було продовжено спілкування з настоятелем і кліриками собору.

Після відвідин собору апостола Андрія Первозванного паломницька група побувала у храмі святителя Миколая в м. Патри, де гостей радо зустрів настоятель архімандрит Полікарп. Паломники мали можливість тут прикластися до мощів святого великомученика Пантелеймона священномученика Полікарпа Смирнського, святого апостола Матфея, святителя Миколая та частки Животворящого Хреста Господнього.

Прес-служба Вінницько-Барської єпархії ПЦУ

Читайте наші новини у TelegramViber и WhatsApp