14 липня
2021 р.
Священник Вінницько-Барської єпархії ПЦУ звершив молитву за загиблих героїв – пілотів літака АН-26

14 липня у м. Вінниці, на Алеї Слави центрального кладовища, відбулося вшанування пам’яті командира літака АН-26 Дмитра Майбороди та помічика Дмитра Шкарбуна, які загинули в цей день сім років тому під час виконання повітряно-транспортного забезпечення активної фази АТО у Луганській області.

Тоді в український літак зі сторони Російської Федерації влучила керована ракета, внаслідок чого лівий двигун та електрообладнання відмовили. Частина екіпажу встигла десантуватись, поки командир екіпажу Дмитро Майборода продовжував керувати ураженим літаком, утримуючи його від зривання в штопор. Разом із командиром на борту залишився Дмитро Шкарбун. Літак впав поблизу села Давидо-Микільське. Обидва пілоти загинули і ціною власного життя вони відвели літак від населеного пункту. 6 грудня 2014 року, у День Збройних сил України, указом Президента України Дмитру Майбороді було посмертно присвоєно Звання Героя України.

Цього року біля могил героїв відбувся пам’ятний захід за участі командирів та військовослужбовців вінницької бригади транспортної авіації, де служили загиблі пілоти і яка нині носить ім’я Героя України Дмитра Майбороди. Перед присутніми виступили матері героїв, командир бригади, а також представник Вінницької облдержадміністрації.

Священник Вінницько-Барської єпархії ПЦУ протоієрей Віталій Голоскевич також звернувся до учасників заходу із словом, в кому зокрема зазначив, що приклади героїв, які здатні жертвувати власним життям заради інших, повинні бути відомими якомога ширшому загалу, а особливо дітям і молоді. «Це важливо і в плані виховання патріотизму, і для християнського виховання, адже самопожертва заради ближнього – це прояв любові і одна з найбільших християнських чеснот» - наголосив священник. Протоієрей Віталій відправив панахиду за загиблими, після якої на могили героїв були покладені квіти.

Пресслужба Вінницько-Барської єпархії Української Православної Церкви (ПЦУ)

Читайте наші новини в TelegramViber і WhatsApp