28 липня
2021 р.
Митрополит Симеон взяв участь в урочистих богослужіннях з нагоди відзначення 1033-ї річниці Хрещення Руси-України

Відзначаючи 1033-ю річницю Хрещення Руси-України та день пам’яті святого рівноапостольного князя Володимира Великого, 28 липня 2021 року, Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній очолив Божественну літургію у Свято-Михайлівському Золотоверхому кафедральному соборі.

Предстоятелю Православної Церкви України співслужили представники Вселенського Патріарха, Олександрійського Патріархату, Кіпрської Церкви, архієреї, серед яких був митрополит Вінницький і Барський Симеон та духовенство Православної Церкви України. Під час Божественної літургії також молилися паломники з різних куточків України.

Згодом за богослужінням лунала всеукраїнська молитва за припинення пошесті згубної (епідемії).

Після запричасного стиха архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій виголосив Послання Митрополита Київського і всієї України Епіфанія з нагоди 1033-ліття Хрещення Руси-України.

Наприкінці літургії від імені Його Всесвятості Вселенського Патріарха Варфоломія вітання Блаженнійшому Митрополиту Епіфанію висловив митрополит Халкідонський Еммануїл.

Слово привітання від Блаженнійшого Папи і Патріарха Олександрійського і всієї Африки Феодора II висловив єпископ Вавилонський Феодор.

Привітання від Кіпрської Православної Церкви озвучив митрополит Кіринейський Хризостом.

Блаженнійший Митрополит Епіфаній привітав архієреїв, духовенство та вірян з днем пам’яті святого рівноапостольного князя Київського Володимира та 1033-літтям Хрещення княжої Київської держави, Руси-України, а також висловив слова подяки владикам Еммануїлу, Феодору і Хризостому за те, що від імені давніх Святих Церков – нашої Матері Великої Христової Церкви Константинопольської, другого за честю Патріархату Олександрійського та апостольської Церкви Кіпру вони прибули розділити з нами радість свята.

Також Предстоятель Православної Церкви України висловив сподівання, що у Богом благословенний час ми особисто вітатимемо в цьому храмі Предстоятелів Помісних Церков. І акцентував увагу на тому, що з великою радістю ми чекаємо на приїзд Його Всесвятості Вселенського Патріарха Варфоломія, який відбудеться вже наступного місяця, в дні святкування 30-ліття відновлення Незалежності України.

Після богослужіння у Свято-Михайлівському Золотоверхому монастирі відбулась хресна хода на Володимирську гірку. Предстоятель Православної Церкви України звершив молебень біля пам’ятника святому рівноапостольному князю Володимиру.

Після відправи Його Блаженство привітав усіх зі святом і наголосив на важливості та значенні Хрещення Руси-України як для народу, так і для утвердження державності.

За матеріалами прес-служби Київської Митрополії Української Православної Церкви (ПЦУ)

Пресслужба Вінницько-Барської єпархії Української Православної Церкви (ПЦУ)

Читайте наші новини в TelegramViber і WhatsApp