22 листопада
2021 р.
Митрополит Симеон взяв участь у черговому засіданні Священного Синоду ПЦУ

Митрополит Вінницький і Барський Симеон взяв участь у засіданні Священного Синоду Української Православної Церкви (Православної Церкви України), яке відбулося 22 листопада 2021 р. в Синодальній залі Митрополичого дому – Резиденції Предстоятеля Православної Церкви при Михайлівському Золотоверхому кафедральному соборі під головуванням Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія.

Серед питань, які розглядалися Синодом, було допущене титулярним єпископом Шепетівським Адріаном (Куликом) порушення, за яке передбачене суворе канонічне покарання. У зв’язку з цим титулярний єпископ Шепетівський Адріан звільнений на спокій із забороною звершення публічних богослужінь. Після завершення одного року з часу прийняття зазначеної Постанови Священний Синод матиме судження про його подальше служіння.

Синод також затвердив типовий Статут вищого духовного навчального закладу Української Православної Церкви (Православної Церкви України).

Рішенням Синоду з метою безпосередньої організації паломництв і загальної координації діяльності паломницьких служб (центрів) в ПЦУ було утворено Паломницький центр Православної Церкви України, головою якого призначений священник Роман Когут.

За поданням єпископа Луганського і Старобільського Лаврентія до складу Луганської єпархії Української Православної Церкви (Православної Церкви України) прийнято чернече сестрицтво на чолі з монахинею Вірою (Комплектовою) та утворено у складі Луганської єпархії УПЦ (ПЦУ) Свято-Матронинський жіночий монастир.

Також було змінено назву Спасо-Преображенського чоловічого монастиря Вінницько-Тульчинської єпархії, очільником якого призначений ігумен Євсевій (Біленський).

Митрополит Львівський Макарій був призначений керівником Святогірського чоловічого монастиря Положення Ризи Пресвятої Богородиці Львівської єпархії – замість ігумена Онуфрія (Дзюпина).

Синод затвердив «Положення про нагороди в Українській Православній Церкві (Православній Церкві України)» як документ, який регулює питання нагороджень.

Після розгляду і рекомендації Синодальної Комісії з питань канонізації святих було приєднано до лику святих святителя Йосифа (Нелюбовича-Тукальського), Митрополита Київського, Галицького і всієї Руси (+1675), днем його пам’яті визначений день упокоєння 8 серпня (26 липня ст.ст.).

Було надане благословення на місцеве шанування у єпархіях на території історичної Волині та у м. Києві відомої православної діячки XVI-XVII століть, сповідниці православної віри, меценатки, фундаторки Київського Братського Богоявленського монастиря та Київської братської школи Єлизавети Василівни Гулевич, відомої також як Галшка Гулевичівна (+1642). День пам’яті праведної Єлизавети відзначатиметься щорічно в день її небесних покровителів – пророка Захарії і праведної Єлисавети, батьків святого Іоанна Хрестителя, 18 вересня (5 вересня ст.ст.).

Було надане благословення на загальноцерковне шанування прославлених ікон Божої Матері:

– «Далешівська», визначивши днем її шанування 21 червня (8 червня ст.ст);

– «Ласкава Станіславська», визначивши днем її шанування 14 жовтня (1 жовтня ст.ст.);

– «Вінницька» («Вінницько-Рожецька»), визначивши днем її шанування 7 вересня (25 серпня ст.ст.);

– Ставропігійська «Одигитрія», визначивши днем її шанування день свята Собору Пресвятої Богородиці 8 січня (26 грудня ст.ст.).

Також було надане благословення на місцеве шанування у Івано-Франківській єпархії ікони Божої Матері «Угорницька», з днем святкування 10 вересня (28 серпня ст.ст.).

Священний Синод підтримав пропозицію Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія про скликання чергового Архієрейського Собору Української Православної Церкви (Православної Церкви України) у м. Києві 4 лютого 2022 р.

За матеріалами сайту pomisna.info

Пресслужба Вінницько-Барської єпархії Української Православної Церкви (ПЦУ)

Читайте наші новини в TelegramViber і WhatsApp