8 липня
2019 р.
Під час святкової Літургії у Пеньківці віряни парасольками накривали від дощу Престол зі Святими Дарами

В неділю, 7 липня, на свято Різдва чесного славного пророка, Предтечі та Хрестителя Господнього Іоанна в селі Пеньківка Літинського району була звершена Божественна Літургія. Настоятель парафії ієромонах Софроній (Чуприна) звершив богослужіння на території Свято-Миколаївського храму.

Під час Євхаристійного канону почався дощ, і щоб захистити Святі Дари, парафіяни розкрили парасольки та тримали в руках поліетиленову плівку над Престолом зі Святими Дарами. Не дивлячись на те, що самі вони промокли під дощем, люди накривали Престол до завершення богослужіння.

В цей день за святковою Літургією причастилася значна частина парафіян, серед яких було багато дітей. Після богослужіння настоятель парафії звернувся до громади зі словами настанови. Також в цей день для найменших парафіян був організований солодкий стіл.

Після Божественної Літургії отець Софроній відвідав парафіян, у тому числі стареньких бабусь, які не змогли цього прийти до храму, і привітав їх зі святом.

Нагадаємо, що 20 січня 2018 року релігійна громада храму святителя Миколая села Пеньківка, переважною більшістю проголосувала за зміну підлеглості у канонічних та організаційних питаннях і приєдналася до ПЦУ, однак колишній настоятель парафії не підтримав рішення релігійної громади. Тому впродовж ось уже п’яти місяців люди змушені молитися на дворі біля свого храму.

Прес-служба Вінницько-Барської єпархії ПЦУ

Читайте наші новини у Telegram, Viber та WhatsApp