12 серпня
2021 р.
В день Різдва святителя Миколая біля цілющого джерела, присвяченого цьому святому, була звершена Літургія

11 серпня 2021 року, у день свята Різдва святителя Миколая, з благословення митрополита Вінницького і Барського Симеона, священники Вінницько-Барської єпархії звершили Божественну літургію біля каплиці, що встановлена у пам’ять про святителя Миколая біля джерела в селі Верхівка Жмеринського району. Джерело з давніх часів вважається цілющим і привертає увагу паломників не лише з навколишніх сіл, але й з інших областей, про що свідчать записи пам’ятної книги. Капличка на джерелі була збудована у 2007 році на пожертви директора ТОВ «Прогрес» м. Бар Миколи Івановича Мельника.

Перед Божественною Літургією настоятель верхівського храму великомученика Димитрія Солунського протоієрей Димитрій Пилинь звершив чин малого освячення води. Після молебню була звершена Божественна Літургія, яку очолив клірик Спасо-Преображенського кафедрального собору м. Вінниці архімандрит Софроній (Чуприна) у співслужінні з протоієреєм Димитрієм Пилинем та ієреєм Павлом Звіринським.

Після богослужіння отець Софроній звернувся до присутніх зі словами настанови та привітав отця настоятеля та парафіян зі святом. На завершення урочистостей відбувся хресний хід довкола каплиці з іконою святителя Миколая, в якій зберігається частка його святих мощей. Всі присутні мали змогу приложитися до святині та помазатися освяченою олією, привезеною з м. Барі (Італія), де зберігаються мощі святого.

Пресслужба Вінницько-Барської єпархії Української Православної Церкви (ПЦУ)

Читайте наші новини в TelegramViber і WhatsApp