20 ноября
2018 г.
Відбулося чергове засідання Єпархіальної ради Вінницької єпархії

Єпархіальна рада підтвердила обов’язковість рішень Собору єпископів УПЦ та засудила самочинні зібрання духовенства, які мали місце у єпархії.

20 листопада у Вінницькому єпархіальному управлінні під головуванням митрополита Вінницького і Барського Симеона відбулося чергове засідання Єпархіальної ради. На самому початку митрополит Симеон ознайомив членів Ради з останніми подіями, що відбулися у житті Української Православної Церкви. Зокрема розповів подробиці проведення 13 листопада Собору єпископів УПЦ та запланованої на цей же день зустрічі Президента України з єпископатом, яка, на жаль, так і не відбулася.

Митрополит Симеон повідомив і про деталі зустрічі з Президентом України П. Порошенком, у якій вінницький врхіпастир взяв участь разом із двома іншими ієрархами УПЦ вже після завершення Собору.

Далі Єпархіальна рада перейшла до розгляду внутрішніх єпархіальних справ. Головною темою були події, що відбувалися в єпархії впродовж останнього тижня, та мали негативний резонанс у церковному та суспільному середовищі.

Розглянувши їх, Єпархіальна рада констатувала, що Постанова Собору єпископів Української Православної Церкви, яка була прийнята 13 листопада 2018 року, є документом, обов’язковим для виконання усіма єпископами, кліриками та мирянами Української Православної Церкви і підтвердила готовність до виконання Постанови всією повнотою Вінницької єпархії.

Також Єпархіальна рада категорично засудила самочинні зібрання, що були проведені у Вінницькій єпархії з порушенням Церковних канонів, а саме 39-го правила Святих Апостолів, результатом чого стало розповсюдження пліток і наклепів на єпархіальне Священноначалля, що внесло спокусу у церковне середовище.

Від імені єпархіального духовенства і мирян Єпархіальна рада засвідчила єдність з усією повнотою Української Православної Церкви, підтвердила вірність канонам Вселенських і Помісних Соборів та постійну молитву за Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, за єпископат Церкви, духовенство, вірян і за весь український народ. Ці рішення Єпархіальної ради були зафіксовані у Постанові, яку підписали усі учасники зібрання.

Єпархіальна рада також затвердила дату проведення та порядок денний Загальних зборів духовенства Вінницької єпархії, які заплановані на 5 грудня.

Прес-служба Вінницької єпархії

Читайте наші новини у Telegram, Viber та WhatsApp

Фотоальбом на FLICKR