8 апреля
2020 г.
Преображенський кафедральний собор м. Вінниці запрошує вірян долучитися до спільного читання Святого Письма перед Пасхальною службою

На сторінці Спасо-Преображенського кафедрального собору м. Вінниці 8 квітня 2020 року з’явилося повідомлення про ініціативу залучити парафіян храму до спільного читання книги Діянь святих апостолів, яку традиційно читають у храмах перед початком богослужіння у Пасхальну ніч. Враховуючи карантинні обмеження, які були запроваджені Урядом України, спільне читання пропонується провести у незвичний спосіб. Як повідомляється, кожний бажаючий долучитися до цієї ініціативи, отримає уривок зі згаданої книги, який він має прочитати вдома, записати на відео та надіслати організаторам. В результаті після монтажу усіх відеофайлів вийде повний текст книги Діянь, прочитаний парафіянами собору. Відео буде опубліковане на інтернент-ресурсах Вінницько-Барської єпархії Православної Церкви України, а звуковий файл буде ввімкнений за кілька годин до початку Пасхальної служби безпосередньо у храмі та транслюватиметься назовні за допомогою звукопідсилюючої апаратури. Таким чином у пасхальну ніч Спасо-Преображенський собор «зазвучить» голосами своїх парафіян. Організатори наголошують, що запропонований ними захід – не звичний і буде використаний виключно у період пандемії, поряд із телетрансляцією богослужінь, щоби надати вірянам ще одну можливість бути разом у спільній духовній праці і в спільній молитві.

У повідомленні зазначено, що пропозиція стосується, насамперед, парафіян Спасо-Преображенського кафедрального собору м. Вінниці, але участь парафіяни інших храмів Православної Церкви України на Вінниччині також вітається.

Пропонуємо ознайомитися з повним текстом звернення та умовами участі у Пасхальному заході.

Дорогі брати і сестри! Наближається свято Пасхи Христової! Як відомо, у зв’язку із встановленими карантинними обмеженнями, масові богослужіння у період перед Пасхою і в саму пасхальну ніч проводитися не будуть. Служби відбуватимуться за участю визначеної діючими правилами кількості священнослужителів і церковнослужителів. Ви зможете долучити до спільної молитви у пасхальну ніч з 18 на 19 квітня за допомогою трансляції святкового богослужіння зі Спасо-Преображенського кафедрального собору м. Вінниці у мережі Інтернет (на офіційному yotube-каналі, facebook-сторінці та web-сайті Вінницько-Барської єпархії Православної Церкви України), а також на телеканалі ВІТА. Початок трансляції о 23.30.

Крім цього, пропонуємо вірянам долучитися до спільної молитви у кафедральному соборі у ще один спосіб. Як ви знаєте, за кілька годин до початку пасхальної нічної служби, за традицією, у храмі прочитується книга Діянь святих апостолів, у якій розповідається про життя апостолів Христових і про життя заснованих ними перших християнських громад. Саме цю книгу ми пропонуємо вам прочитати спільно.

Кожний з бажаючих може звернутися за вказаним нижче телефоном і отримати невеликий уривок з цієї книги. Читання цього уривку слід записати за допомогою відеокамери вашого смартфону і відправити записаний відеофайл одним із способів, який також буде вказано нижче.

З ваших відео ми створимо один відеофайл з повним текстом книги Діянь святих апостолів, який буде доступний в мережі Інтернет. Запис ваших голосів, які читають цю книгу, буде ввімкнено у Спасо-Преображенському соборі в суботу 18 квітня, перед початком нічної служби. Таким чином ми пропонуємо парафіянам собору, за відсутності можливості фізично бути присутніми на богослужінні, внести свою лепту у спільну молитву і об’єднатися в читанні Слова Божого в цю святкову ніч.

Це не звичний спосіб, який ми хочемо використати виключно у період пандемії, поряд із телетрансляцією богослужінь, щоби надати додаткову можливість вірянам бути разом у спільній духовній праці і в спільній молитві. Пропозиція стосується, насамперед, парафіян Спасо-Преображенського кафедрального собору м. Вінниці, але ми також будемо раді, якщо до ініціативи долучаться й парафіяни інших храмів Православної Церкви України на Вінниччині.

Щоби отримати уривок для читання, можна звертатися за телефоном +38(098)318-99-64. Оптимальний варіант звернення: viber, whatsapp, telegram. Надіслати записаний відеофайл можна на той самий номер, попередньо завантаживши його на будь-який файлообмінник (google-диск, dropmefile тощо) або безпосередньо на мессенджер (найкраща якість відео зберігається при передачі у telegram).

Побажання до відео: хороше освітлення, стабільний кадр (краще встановити смартфон на поверхню, а не тримати у руці), якісний звук (не слід читати дуже далеко і надто близько до смартфорну). Прохання читати текст уважно, не поспішаючи, але й не надто затягуючи.

Додаткова інформація за вказаним раніше номером: +38(098)318-99-64.

Пресслужба Вінницько-Барської єпархії Української Православної Церкви (ПЦУ)

Читайте наші новини в Telegram, Viber і WhatsApp